Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?

Aknelerden Kurtulma Yolları,Aknelerden Kurtulma Yolları Nelerdir? Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?

Siyah Noktalar Nasıl Giderilir, Akneler Nasıl giderilir

Evet çoğu kişinin sorunu olan aknelerden nasıl kurtuluruz? Akneler yani sivilcelerin çıkması sonucunda sivilceler kaybolduktan sonra sivilceden geriye kalan izler yani siyah noktalardır. Sivilcelerin çıkmaması için özellikle yediğimiz yiceklere dikkat etmeliyiz. Özellikle yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Bol su içerek yağların sindirimini kolaylaştırabiliriz. Sivilceler çıktığında ise çıkan sivilceleri sıkmamalıyız yolmamalıyız eğer iz kalmamasını istiyorsak.

Ciltte Akne oluşumuna yatkın ciltlerde bazen, altta yatan ikinci bir neden de; hormonal düzen bozukluklarıdır. Bu durum cildinizin düzensiz yağlanmasına ve rahatsızlığınızın uzun döneme yayılmasına neden olabilir.

Eğer siz de sürekli akne problemiyle karşı karşıyaysanız, doğru doktor ve doğru takip sürecine girmekte gecikmeyin. Akneli ciltler, genelde yağlı ve karma yapıda olurlar. Tedaviyi geciktirirseniz, yanlış kozmetik ürünlere yönelmeye başlayarak, iyileşme sürecine uzaklaşırsınız ki bu da, psikolojinizi ciddi boyutlarda etkiler.Özellikle ergenlik döneminde, hormonların düzensizliği bu yapıyı olumsuz etkiler. Aşırı yağlanma da, akne oluşumunun zeminini hazırlar.

Cildinizin normal yapısının bozulup, bölgesel tıkaçlar oluşturması ve cildinizin kalınlaşması da aknelerin oluşumunu sağlar. Özellikle cildiniz karma ise, bu tür sorunlarla daha sık karşılaşırsınız.Yağlı ve karma cilt tiplerinde, akne oluşumu daha sıktır, ancak yanlış nemlendiriciler ve porları tıkayan kremler, kuru cilt tiplerinde dahi sivilcelenmeye neden olabilir. Bu nedenle kozmetik seçimini dikkatli yapmanız gerekir.

Siyah Nokta tedavisinde Bazen hastalar, birçok gıdayı sevmelerine rağmen tüketemediklerinden şikayet ederler.Bazı hastaların ise, besinlere duyarlılıkları olabilir, yani kişisel hassasiyetlerle karşılaşılabilir; kimileri çikolatadan, kimileri çekirdekten etkileniyor olabilir, ancak bu kişisel bir etkileşimdir.Akne, oldukça inatçı ve uzun süreli bir hastalıktır.

 

 

Siyah Noktalar Nasıl Giderilir? Hakkında Yapılan Yorumlar

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna