Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Saç tiplerine Göre Bakım

Saç tiplerine Göre Bakım şaç  şekillerinew göre bakım Saç tiplerine göre bakım önerileri Kuru Saçlara Bakım Önerisi İnce Saçlara Bakım saç tiplerine göre  saçlarımıza en doğru bakımı nasıl yaparız.

Saçlarınıza gereken özeni gösteriyor musunuz hanımlar? Onların ihtiyaç duyduğu tek şey, bakım. Kırılmalara, kopmalara ve dökülmelere karşı saç tipinize göre bakım yapmalısınız. Özellikle saçları ıslak bırakmamalı ve kırıklarınız varsa mutlaka aldırmalısınız. Her saç tipine göre farklı bakım uygulanmaktadır. Yıpranmış, kuru, yağlı ve cansız saçlar için saç bakım önerileri sunuyoruz.

Kuru Saçlara Bakım Önerisi

Saçlarınızı her gün yıkamayın. Bu saçlarınızın nemini kabetmesine ve kıvırcıklaşmasına sebep olur. Belli günlerde saçlarınızın parlaması için saç uçlarına saç kremi ile birlikte bakım uygulayın. Eğer kafa deriniz yıkamalar arasında çabuk yağlanıyor ise şampuanı saç tepenize uygulamaya ve saç kremini saç uçlarına uygulamaya özen gösterin.

Yağlı Saçlara Bakım Önerisi

Saçlarınız yağlı ise, yağlı saçlari çin şampuan ve saç krem kullanın. Talk pudrası kullanabilirsiniz. Talk pudrası ile kafa derisine parmak uçlarınız ile masaj yapın ve saçlarınızı tarayarak pudrayı yayın. Yağ azaltıcı aloe vera bakımı saçınızda biryantin olduğu zaman daha elverişli olacaktır.

Cansız ve İnce Saçlara Bakım Önerisi

Saçlarınızın ince olmasından yakınıyorsanız bebek şampuanı kullanın. Saçınıza zarar vermeden kıvırcıklaştırmak için saçlarınız iyice nemini aldıktan sonra bigudileyin ve 10-20 dakika bekletin. Eğer buklelerinizin belirgin olmasını istemiyorsanız saçlarınızı yıkadıktan sonra saç şeklindeki tokalardan takabilirsiniz. Eğer bigudi kullanmanız gerekiyorsa saçınıza nazik bir şekilde buhar sıcaklığı uygulayın.

Saç tiplerine Göre Bakım Hakkında Yapılan Yorumlar

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna