Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Rembrandt van Rijn Kimdir,Hayatı,Eserleri

  Rembrandt van Rijn Kimdir,Hayatı,Eserleri

Rembrandt van Rijn Kimdir,Hayatı,Eserleri

Rembrandt van Rijn kimdir hayatı eserleri biyografisi nerde doğmuştur hayatı boyunca neler yapmıştır siz değerli kullanıcılarımızla paylaşacağız. Yazar 15 temmuz’ da 1606 yılınca Hollanda’da gözlerini dünyaya açmıştır.   Rembrandt van Rijn çok güzel bir ressam ve baskı ustasıdır. Zengin bir ailenin zengin bir babanın oğludur.   Rembrandt van Rijn hayatında çok güzel olaylara imza atmıştır çok güzel resimler yapmıştır. Eserleri çok güzel bir etkiye yapıya sahiptir.

 Rembrandt van Rijn Kimdir Eserleri

Rembrandt van Rijn 15 Temmuz 1606 yılında Hollanda’da doğmuştur. Ressam ve baskı ustasıdır. Zengin bir babanın oğlu olan Rembrandt van Rijn Leiden Üniversitesinde okumuştur.

Ressam Jacob van Swannenburg’un öğrencisidir. 1627 yılında iki yıl önce kurduğu  stüdyosunda öğrenci kabul etmeye başlamıştır.

Saskia Van Uylenburgh ile 1641 yılında evlenmiş ve bu evlilikten iki çocuğu olmuştur. Ancak iki çocuğunu da fazla yaşamamış ve daha bir yaşına basmadan ölmüşlerdir. 3. kez baba olan Rembrandt van Rijn’in Cornelia adını verdikleri kızlarıda daha bir kaç haftalıkken hayatını kaybetmiştir.

1641 yılında doğan Titus isimli erkek çocuğunun doğumundan yaklaşık 3 hafta sonra karısı hayatını kaybetmiştir.  Titusa bakması için eve alınan Geertje Dircx ile kötü sonuçlanan bir evlilik daha yaşamıştır. Rembrandt van Rijn mutluluğu bu kez evine kahya olarak giren Hendrickje Stoffels ile bir ilişkisi olmuş ve bu ilişkiden Cornelia adını verdikleri bir kızları olmuştur.

1656 yılında Rembrandt’ın iflâs ettiği ilan edilmiştir ve bunun sonucu olarak birçok eseri ve antika koleksiyonu açık arttırmaya çıkmış, evi dahil bütün mal varlığı da borçlarını kapatmak için satılmıştır
Rembrandt van Rijn Eserleri:

Lazarus’un Yükselişi (1630)
Dr. Nicolaes Tulp’un Anatomi Dersi (1632)
Meditasyondaki Filozof (1632)
Belşassar’ın Ziyafeti (1635)
Danae (1636)
Gece Devriyesi (1640-42)
Susanna ve Yaşlılar (1647)
Değirmen (1650)
Banyosunda Betşeba (1654)
Açık Kapıda Duran Kadın (1656-57)
Yakup’un Melekle Savaşı (1659)
Aziz Petrus’un İnkârı (1660)
Yahudi Gelini (1664)

Rembrandt van Rijn Kimdir,Hayatı,Eserleri Hakkında Yapılan Yorumlar

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna