Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Nevşehir’in Huzur Kokan Mekânları

Nevşehir, Türkiye’nin çok sevilen, yurtdışında da merak edilen ve ilgi duyulan bir şehridir. Nevşehir’de şehrin birçok yerinde gezmeye görmeye değer yerler vardır. Vadiler, peri bacaları, açık hava müzesi görmek isteyebileceğiniz yerlerdir. Nevşehir’de Kapadokya dünyada üne kavuşmuş bir yerdir ve her yıl binlerce ziyaretçi bölgeye gelir. Göreme beldesi, Kapadokya’nın göbeğinde doğayla iç içe bir beldedir. Küçük ama görülmeye değer bir yer olan Göreme’de yörenin huzurlu dokusunu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Göreme’de kaldığınız günlerde hem bölgeyi dilediğiniz gibi gezebilir hem de yörenin en huzurlu en keyifli mekânlarında vakit geçirebilirsiniz.

Gezmekten yorulduğunuz anlarda, güne daha dinç başlamak istediğiniz zamanlarda Göreme kafelerine gelerek günün en keyifli zamanlarını geçirebilirsiniz. Sessiz, sakin, dilerseniz merkezsen biraz daha uzakta kuytu yerleri de tercih edebilirsiniz. Göreme kafelerinde huzurlu ortamımı bozmamak adına genellikle hafif canlı müzik tercih edilmektedir. Ancak dilerseniz; bar olarak hizmet veren mekânları da tercih edebilirsiniz.

Huzurlu Göreme Mekânları

Gittiğiniz mekândan beklediğiniz huzursa, sıcaklık ve sohbetse Göreme sizin için en doğru yerlerden bir tanesi. Nevşehir’in kalbinde yer alan Göreme merkezi otogara çok yakındır. Üstelik merkezde de huzurlu, sessiz ve sakin kafeleri, çay bahçelerini görebilirsiniz. Arkadaş grubunuzla, eşinizle, sevgilinizle sohbet ederek lezzetli bir yemek yemek istiyorsanız; karşılıklı sıcak bir çay içmek düşüncesindeyseniz Göreme’de bu tür mekânlarla sıkça karşılaşabilirsiniz. Hafif canlı müziğin verdiği huzurlu ortamda içkilerinizi yudumlayabilir, nargilenizi içebilir isterseniz sadece çay ve kahve de içebilirsiniz. Huzuru iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız; Göreme kafelerinin çok doğru bir tercih olduğunu mekâna girdiğinizde sizi karşılayan ambiyanstan rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Göreme Kafeleri ve Çay Bahçeleri

Ağaçlık alanlar içinde, Göreme’nin peri bacalarını izleyerek çayınızı yudumlayabileceğiniz çay bahçeleri oldukça keyiflidir. Yeşillikler içinde sıcacık çayınızı ya da kahvenizi, sevdiklerinizle yapacağınız sımsıcak sohbet eşliğinde içebilirsiniz. Göreme beldesinde ayrıca fast food tarzı yiyecekler bulabileceğiniz kafeler de bulunmaktadır. Buraları tercih edebileceğiniz gibi isterseniz Nevşehir yöresine ait lezzetleri tadabileceğiniz mekânları da ziyaret edebilirsiniz. Göreme’den gerçekten keyif almak ve doyasıya gezmek istiyorsanız; ziyaretinizi daha sıcak havalarda yapabilirsiniz. Kuytu Köşe Nargile Cafe

Nevşehir’in Huzur Kokan Mekânları Hakkında Yapılan Yorumlar

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna