Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Liselere Lys izni Kaç Gün?

2013 Lys Sınavı izni, 2013 Lys Sınavı izin tarihi, Liseler Lys Sınav izni Kaç gün?

2013 yılında yapılacak olan lys sınavı için Lise son’da okuyan öğrencilere devamsızlık hakkı olmayan devamsızlık hakkı 20 günü dolmayan öğrencilere okulları izin sağlayabilecekler..

Liseler Lys Sınav izni Kaç gün 45 gün
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın onayından geçen genelgeye göre lise son sınıfta okuyan öğrencilerin velileri okul yönetimine yazılı olarak başvuruda bulunursa LYS’ye hazırlanan öğrenciler 45 günü aşmamak kaydıyla izinli sayılabilecekler.

Sınava daha iyi hazırlanmak, daha iyi motive olmak için sınava bir ay kala öğrenciler ve velileri rapor alma telaşı sarıyordu. Gerçeğe aykırı beyan ve başka şekillerde alınan rapor uygulamasının yolunu kapatmak için velilerin isteği doğrultusunda öğrenciler izinli sayılacak.

Ortaöğrtim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav yönetmeliğinde “”Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne  olursa olsun başarısız sayılır” ile “Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Kaza, ölüm, doğal afet, yangın, göz altına alınma, tutuklanma ve uzun süreli tedaviyi gerektiren hastalık nedeniyle yapılan devamsızlıkların özürlü devamsızlıktan sayılabilmesi için özrün, resmi kurumdan alınacak belge veya resmi/özel sağlık kurum veya kuruluşlarınca düzenlenecek raporla belgelendirilmesi ve özrü takip eden ’5 iş günü’ içinde okul yönetimine bildirilmesi gerekir. Zorunluluk hallerinde özrün bildirim süresi okul yönetimince uzatılabilir” bilgisi yer aldı.

Liselere Lys izni Kaç Gün? Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. […] Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın onayından geçen genelgeye görLiselere Lys izni Kaç Gün?: Liselere Lys izni Kaç Gün? […]

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna