Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Hamilelikte İlk Üç Aya Çok Dikkat Etmelisiniz.

Hamilelik döneminde ilk üç aylarda bebeğin zeka gelişimi oluşmaya başlıyor bunun yanı sıra annede de beslenmesinde sıkıntılar çıkabiliyor.Hamilelik dönemlerinde en dikkatli olmanız gerekenler zararlı gıdalardan ve de beslenmede çok dikkatli olmanız gerekebilir.

Hamileliğin 1.ayı:Birinci ayında daha henüz bebecik pirinç tanesi kadar olur.Ve daha emriyo halindedir,gelecek haftalarda bebeğin beyni ve omur iliği ile oluşturacak kalp sinir sistemi ve bunu yanı sıra duyu organları oluşmaya başlayacaktır.

Belirtileri ise adet düzensizliği ,yorgunluk,halsizlik,sıkça idrara çıkma,mide bulanması (kusma),midede yanma iştahsızlık,memede şişme meydana gelir.

Hamileliğin 2.ayı:bebek ikinci ayında insan görünümüne dönmeye başlar ve boyu ve kilosu ölçülebilir kıvamda olur.Boyu 3cm kilosu ise 10 gr kadar olur.Kolları ve bacakları meydana gelen bebeğin kalp atışlarıda oluşur.Bunun yanı sıra kıkırdak dokusu da meydana gelir.

Belirtileri ise:sık idrar,yorgunluk,elde ve ayaklarda ödemler oluşması,kabızlık,idrarda şeker ve midede yanma oluşur.

Hamileliğin 3. ayı:Bebeğin kilosunda ve boyunda değişiklik olur.Kilosu 15 gr boyu ise 6 ve 7 cm kadar çıkabilir.Çocukta organların yarısından çoğu geçekleşmiş olur.Bebekte emme ve yunkunma refleksleri oluşmaktadır.Boşaltım ve de dolaşım sistemi çalışır artık.

Bebekte artık üreme organı gelişmiştir fakat bakıldığında cinsiyet konusunda daha belli olmaz.

Belirtileri ise:yorgunluk,uykusuzluk,iştahta artış,mide yanması,kabızlık,sindirim sisteminde güçlük,şişkinlik,bazen baş ağrıları olur.Baş dönmesi sık idrara çıkma isteği memelerde değişiklik ağrı memede dolgunluk memenin başında kararma  alt deride ki damarların belirgin olması meme ucunda kabarıcıkların belirgin olur.Bunu yanı sıra piskoloji yönünden ise duygusallık artışı gerginlik korku ağlama alınganlık huysuzluk gibi değişimler olabilir.
hamilelikte ilk üç ay 1 hamilelikte ilk üç ay hamilelikte ilk üç ay 2

Hamilelikte İlk Üç Aya Çok Dikkat Etmelisiniz. Hakkında Yapılan Yorumlar

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna