Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Fitre Ne Zaman Verilir? Fitre Miktarı 2013

Fitre Ne Zaman Verilir? Fitre Miktarı 2013

Fitre Ne Zaman Verilir Fitre miktarı Fitre miktarı 2013 fitre miktarı ne kadar fitre nedir

2013 yılının ramazan ayının son günlerine doğru yavaş yavaş varmaktayız. Değerli müslüman kardeşlerimizin nerdeyse en çok merak ettikleri sorulardan biriside fitre ne zaman verilmeli 2013 yılında fitre miktarı ne kadar fitre’nin anlamı nedir? gibi bir çok sorularla karşılaşmaktayız.

Fitre ramazan ayında bayram namazından öncesine kadar verilmelidir değerli kardeşlerimiz. Fitre özellikle durumu olanların durumu olmayan din kardeşlerimize verilmelidir.

Fitre ne demektir? Fitre Ne Zama Verilir?

Fitre Ramazan ayının sonuna yetişen ve aslı ihtiyaçlarından başka en az nisap miktarı mala sahip olan her Müslüman’ın vermesi vacip olan mali bir ibadettir.Fitre Her yıl Ramazan ayı’nda Bayram namazına kadar verilmelidir. Ancak bayram sabahına kadar sadaka-i fıtır verilmemiş ise bayram günlerinde ödenmesi gerekmektedir.
2013 Fitre Miktarı Ne Kadar
2013 yılın için Diyanet işleri Başkanlığı Yüksek Kurulu asgari fitre miktarını belirledi.2013 yılında Fitre miktarı kişi başına 9,25 TL olarak açıklandı.2013 Ramazan ayında ödenmesi gereken Fitre miktarı ekonomik durum ve kişinin günlük asgari gıda ihtiyacı göz önünde bulundurularak 9,25 TL olması uygun görüldü.

Fitre Ne Zaman Verilir? Fitre Miktarı 2013 Hakkında Yapılan Yorumlar

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna