Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Bergüzar Korel Kimdir

Bergüzar Korel Kimdir  Bergüzar Korel Biyografisi  Bergüzar Korel Hayatı Bergüzar Korel Oyunculuk kariyeri

Türk, tiyatro ve sinema oyuncusu.
Bergüzar Korel Hayatı  Bergüzar Gökçe Korel, 2 Eylül 1982 Istanbul dogumlu. Babasi ünlü oyuncu Tanju Korel annesi Hülya Darcan. Zeynep isminde 1 Mart 1975 istanbul dogumlu birde kardesi var. Bergüzar’in isminin ingilizce çevirisi ise “Keepsake”. Bergüzar,Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuari Tiyatro bölümü mezunu. Oyunculuga kendi istegiyle basladi. Babasi çok destek verdi. Oyunculuk ile tanismasi lise yillarinda tiyatro üzerine bir iki çalismasi ile oldu. “Sihirli Anahtar” oyunculuk ajansina bagli olarak çalisiyor. Çocukluğunu Ulus’ta geçiren Korel, ilk öğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Yıldız Koleji’nde yaptı. Kolej’den mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü tamamladı. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde voleybol oynadı. Okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer oynadı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Bir süre Nicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile çalıştı ve Özay Fecht’in workshop çalışmalarına katıldı.

Bergüzar Korel Oyunculuk kariyeri
Bergüzar Korel ilk oyunculuk deneyinimi, annesi Hülya Darcan ve babasi Tanju Korel’in hem yapimciligini üstlendikleri hemde oynadiklari TRT’de yayinlanan “Zeytin Dali” isimli TV dizisinde yasadi. Ikinci oyunculuk deneyiminde ise, senaryosunu babasi Tanju Korel’in yazdigi “Kirik Kanatlar” dizisinde oynadi. Daha sonra “Sen Olasin Ürgüp” isimli televizyon için yapilmis filmde oynadi. Bergüzar’in Kurtlar Vadisi Irak filminde oynama öyküsü ise ilginç. Filmde oynama teklifini, babasi hastanede hayata gözlerini kapamadan iki dakika önce gelen telefonla almis. Babasi Tanju Korel 21 Eylül 2005 tarihinde akciger kanseri sebebiyle yasamini yitirdi. Annesi, “Baban bu görüsmeye gitmeni isterdi” diyerek, görüsmeye gitmeye ikna etti. Oyunculuk Binbir Gece, TV dizisi, 2006 [ Halit Ergenç – Tardu Flordun ] Kurtlar Vadisi Irak, Sinema filmi, 2006 Sen Olasin Ürgüp, TV filmi Kirik Kanatlar, TV dizisi Zeytin Dali, TV dizisi, 2005

2 Eylül 1982 İstanbul doğumlu olan Bergüzar Gökçe Korel’in Babası ünlü oyuncu Tanju Korel annesi ise Hülya Darcan’dır. Bergüzar Gökçe Korel’in  Zeynep isminde 1 Mart 1975 İstanbul doğumlu birde kardeşi bulunmaktadır.  Bergüzar Gökçe Korel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur. Bergüzar’ın isminin ingilizce çevirisi ise “Keepsake”dir.

Oyunculuğa kendi isteğiyle başlayan Bergüzar Gökçe Korel’e babası çok destek verdi. Oyunculuk ile tanışması lise yıllarında tiyatro üzerine bir iki çalışması ile oldu.

Bergüzar Gökçe Korel “Sihirli Anahtar” oyunculuk ajansına bağlı olarak çalışıyor.

Bergüzar Korel ilk oyunculuk deneyinimi, annesi Hülya Darcan ve babası Tanju Korel’in hem yapımcılığını üstlendikleri hemde oynadıkları TRT’de yayınlanan “Zeytin Dalı” isimli TV dizisinde yaşadı.

İkinci oyunculuk deneyiminde ise, senaryosunu babası Tanju Korel’in yazdığı “Kırık Kanatlar” dizisinde oynadı. Daha sonra “Şen Olasın Ürgüp” isimli televizyon için yapılmış filmde oynadı.

Bergüzar’ın Kurtlar Vadisi Irak filminde oynama öyküsü ise hayli ilginç. Filmde oynama teklifini, babası hastanede hayata gözlerini kapamadan iki dakika önce gelen telefonla almış. Babası Tanju Korel 21 Eylül 2005 tarihinde akciğer kanseri sebebiyle yaşamını yitirdi. Annesi, “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” diyerek, görüşmeye gitmeye ikna etti.
OYUNCULUK KARİYERİ
Binbir Gece, TV dizisi, 2006  Halit Ergenç – Tardu Flordun
Kurtlar Vadisi Irak, Sinema filmi, 2006   Necati Şaşmaz – Billy Zane – Gürkan Uygun – Kenan Çoban – Erhan Ufak
Şen Olasın Ürgüp, TV filmi
Kırık Kanatlar, TV dizisi
Zeytin Dalı, TV dizisi, 2005

Bergüzar Korel Kimdir Hakkında Yapılan Yorumlar

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna