Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

Adaçayının Faydaları

adaçayının faydalarıHayatta insanlar için en önemli içecek çaydır.Çaylarda çeşitler çoktur ve bazıları sağlığımızı çözüm getirebilen içeceklerdir.Çaylar içinde adaçayı sağlık için heryönden faydalı bir içecektir.

Kış aylarında ise adaçayı bitki çayları arasında vazgeçilmez olmuştur.Renkte ise yeşil görüntülü tonlarda ve hoş kokusuyla doğal çaydır.

Çayın faydaları ise ağız hastalıkları yada diş etlerinin güçlenmesine, hafızada güçlenmek ,unutkanlık ve bütün hastalıklara yardımcı bir çaydır.Ciltte kızarıklıklar ,cilt altında kepekler ,fazla yağları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.Adaçayı yağı ile selüloit bölgeye masaj yaptığınızda kan dolaşımı arttıkça selüloitleri giderilmesini sağlar.

Bu çay ciltte mantar ,sedef,akne ve cilt tahrişlerini engelleyen bir çay olmaktadır.Bu önleyen  yağ cilt hastalıklarını eritem yada cilt döküntüleri gibi hastalıklarıda önleyebilir.Bu yağın içerisinde bulunan sinek kovucu bulunmaktadır dolayısıyla bu sinek kovucu ile kaşıntıyı önlemektedir.

Çayın içerisinde kalsiyum A vitamini oranları çoğunlukla yoğun birşekilde bulunmaktadır.Çiltte kırışıklıkları gidermektedir.Adaçayı ile genç ve güzel görünmeyi sağlar.

Adaçayını bir özelliği ise her duş almanızda yapmanız gereken şampuanınızın içerisine birkaç damla ekleyip saçınıza masaj yaparaktan uygulayabilirsiniz.Bundada kepek ve kaşıntı sonrununuzu ortadan yok edebilirsiniz.Adaçayının faydalırı çok sizinde denemenizi tavsiye ederim.

Adaçayının Faydaları Hakkında Yapılan Yorumlar

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna