Güncel Bilgi Moda Sağlık Haber Yeri

2013 Hafızlık Tespit Sınavı Ne Zaman?

2013 Hafızlık Tespit Sınavı,Hafızlık Tespit Sınav tarihi,Hafızlık Tespit Sınavı Ne zaman?

2013 yılında hafızlık tespit sınav tarihleri belli oldu.. ! 2013 hafızlık tespit sınavında çok sayıda soru ve bir hayli zor olacağı beklenmekte.. Sınav yerine saattinde ve kurallara uygun bir şekilde gitmek gerekmektedir.. Hafızlık tespit sınavına giriş belgesi ve kişinin kimliği olmadan sınava girmesi an ve an mümkün değildir.. Sınava girecek olan kardeşlerimize başarılar diliyorumm..

hafızlık tespit sınavı 2013

Sene içerisinde farklı kurumlarda hafızlık eğitimlerini tamamlayan kişiler Diyanet‘in açtığı bu sınava girerek resmi olarak hafızlıklarını tescillemiş oluyorlar. Bu sınavdan geçen kişilere Diyanet tarafından hafızlık belgesi veriliyor

Haziran ve Temmuz ayları içerisinde, belirlenecek bölge illerde hafızlık tespit sınavları yapılacaktır. 31 Mayıs 2013 tarihinden itibaren sınav yapılacak bölge merkezi illerin belirleme işlemi yapılacağından bu tarihten sonra kayıt alma işleminin yapılması mümkün görülmemektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 2013 yılına ait muhtemel sınav takvimini açıkladı. Tarihler verilmemesine karşın hangi aylarda yapılacağının bilgisine yer verilmiştir. Buna göre 2013 Hafızlık Tespit sınavı Haziran ve Temmuz aylarında yapılacaktır.

Söz konusu hafızlık tespit sınavlarına katılmak isteyen vatandaşlarımızın, kimlik belgeleri ve 1 adet fotoğrafla 31.05.2013 tarihi mesai saati sonuna kadar kendilerine en yakın il ya da ilçe müftülüklerinden birine başvurarak kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

31.05.2013 tarihinden itibaren sınav yapılacak bölge merkezi illerin belirleme işlemi yapılacağından bu tarihten sonra kayıt alma işleminin yapılması mümkün görülmemektedir. Bu sebepten ötürü Başkanlığımıza sınava girme isteğine dair herhangi bir dilekçenin gönderilmemesi gerekmektedir.

Bu amaçla ya da başvuru süresi içindeki kayıt işlemleri için Başkanlığımıza gönderilen evraklara kesinlikle herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Sınava başvuranların sınav yeri, tarihini ve sırasını gösterir ‘2013 Hafızlık Sınavı Giriş Belgeleri’nin verilmeye başlanacağı zaman Başkanlığımızca Haziran ayı içinde bilahere duyurulacaktır.

 •     hafızlık tespit sınavı 2013
 •     hafızlık tespit sınavı
 •     hafızlık tespit sınavı sonuçları
 •     hafızlık tespit sınavı sonuçları 2013
 •     hafızlık tespit sınavı ne zaman
 •     hafızlık tespit sınavı nedir
 •     hafızlık tespit sınavı tarihleri
 •     hafızlık tespit sınavı 2013 tarihleri
 •     hafızlık tespit sınavı giriş belgesi

2013 Hafızlık Tespit Sınavı Ne Zaman? Hakkında Yapılan Yorumlar

 1. Ramazan KOCABAŞ dedi ki:

  Diyanet işleri Başkanlığı nın sitesine her gün bakıyorum,hafızlık tesbit sınavları nezaman ve hangi illerde ,diye,bir ara müftülük lere sordum onlardan da tarih konusunda yardım alamadım,yardımcı olursanız memnun olurum,Allaha emanet olun,saygılar.

 2. Dessas dedi ki:

  En son ki sınav 31 mayıs da idi. Her hangi bir bilgi geldiğinde sitemizde tarihini yayınlayacağız kardeşim. Sende Allaha emanet ol.

 3. haşimkazak dedi ki:

  enyakınhafızlıksınavınezamazn

Forumdan Kategoriler

Dondum Fan

iç giyim gece Canlı Rulet Oyna
Ma Seyret Tv canli mac izle bedava iddial bahis siteleri Rulet Canli Oyna